صوت کامل کلاس‌های دکتر دینانی با موضوع دفتر عقل و آیت عشق

نوشته شده در تاریخ ۱۵:۵۶:۰۰ ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ و در حوزه های اخبار و رویدادها - ۰ نظر
صوت کامل کلاس‌های دکتر دینانی با موضوع دفتر عقل و آیت عشق
حکمت و فلسفه: دریافت فایل‌های صوتی کلاس‌های دکتر دینانی با موضوع دفتر عقل و آیت عشق

کتاب دفتر عقل و آیت عشق رساله ای جامع است که درباره بحث تقابل عقل و عشق در تاریخ فلسفه جهان و اسلام. این کتاب نوشته فیلسوف معاصر غلامحسین ابراهیمی دینانی است که در سه مجلد و توسط انتشارات طرح نو منتشر شده است و جایزه کتاب سال 1384 نیز به این کتاب تعلق گرفته است.

موضوع کتاب
درباره ماهیت عقل و عشق و تفاوت و تقابل میان این دو امر بنیادی و اصیل است و جوابی مفصل است بر جنگ تاریخی عرفا و فلاسفه. سوء تفاهمی که از اندیشه بعضی فلاسفه و عرفا به عامه مردم هم رسوخ کرده. دینانی در این کتاب به جایگاه عقل در حکمت و فلسفه پرداخته و از عقل دربرابر عقاید اشاعره دفاع کرده و به نقد اندیشه های فلاسفه و عرفای شرق و غرب در این مورد می پردازد و در نهایت آرای خود را ارائه می نماید و عشق را فرایند درک ژرف عقلی و خواست براثر شناخت عمیق می داند و تعارضی بین این دو ندانسته و هیچ کدام آن یکی را نفی نکرده، بلکه عشق حقیقی رااز مسیر عقل میسر می داند.

دفتر عقل و آیت عشق از سال1385 تا 1389موضوع تدریس دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی در مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران بوده که با همکاری انجمن حکمت و فلسفه ایران هر هفته روزهای دوشنبه ساعت 12 برگزار می‌شد.

می‌توانید برای دریافت نسخه صوتی جلسات بر روی تاریخ برگزاری، کلیک راست کرده و گزینه Save Link As...  را بزنید یا از مستندات سمت چپ استفاده نمایید.

برای تهیه DVD کلاسها با کیفیت بالاتر نیز می توانید به کتابفروشی مؤسسه مراجعه نمایید.