گروه مطالعات علم مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران برگزار می‌کند:

برگزاری اولین مدرسه تابستانی «فلسفه علوم شناختی» در مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفة ایران

نوشته شده در تاریخ ۱۵:۴۵:۰۰ ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ و در حوزه های تک صفحه ای - ۰ نظر
برگزاری اولین مدرسه تابستانی «فلسفه علوم شناختی» در مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفة ایران
حکمت و فلسفه: برگزاری اولین مدرسه تابستانی «فلسفه علوم شناختی» در مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفة ایران

اوّلین مدرسه تابستانی فلسفه علوم شناختی، به همّت گروه مطالعات علم مؤسّسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران برگزار می‌‏شود. این مدرسه در سه روز  متوالی از شنبه 27 مرداد تا دوشنبه 29 مردادماه 97 با حضور اساتید و پژوهشگران برجسته این عرصه، در  سالن کنفرانس مؤسّسه برگزار خواهد شد.
فلسفه علوم شناختی به طور کلّی عناوین فلسفی مرتبط با مطالعه علمی شناخت (Scientific Study of Cognition) را در بر می‌‏گیرد و جزو شاخه‏‌های جدید فلسفی به شمار می‌‏رود. این شاخه از مطالعات فلسفی، بیش از آن‏که با مفاهیم پیشینی و مستقل سر و کار داشته باشد، ناظر به یافته‏‌های تجربی‌ای است که دستاوردهای علوم شناختی (علوم اعصاب، هوش مصنوعی، و ...) به ارمغان آورده‏‌اند.
اوّلین مدرسه تابستانی فلسفه علوم شناختی اما مجموعه 9 ارائه از عناوین تخصّصی این حوزه مطالعاتی است تا آغازی باشد برای طرح گسترده‏‌تر مباحث فلسفه علوم‌‏شناختی در محافل فلسفی داخل کشور، و زمینه‌‏سازی برای پژوهش‏های جدّی و متعدّد در این زمینه. جزئیات برنامه ارائه‌‏ها در این مدرسه، به شرح ذیل است:

- برای ثبت نام در مدرسه تابستانی لازم است فرم اطلاعات اوّلیه متقاضی را از بخش مستندات سمت چپ همین صفحه دانلود کرده و حداکثر تا تاریخ 10 مرداد 97 به Philocog@irip.ir ارسال فرمایید. (لطفاً علاوه بر تکمیل این فرم، تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا کارت دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی یا مدارک حوزوی نظیر آن را ضمیمه فرمایید).

- پذیرش یا عدم پذیرش داوطلبان حداکثر تا تاریخ 13 مرداد از طریق ایمیل، به اطلاع ایشان خواهد رسید.

- پذیرفته‏‌شدگان تا تاریخ 20 مرداد مهلت دارند با واریز شهریه شرکت در مدرسه تابستانی، ثبت نام خود را قطعی نمایند. اطلاعات مربوطه در ایمیل اعلام پذیرش در مدرسه، خواهد آمد.‌ لازم به ذکر است شهریه مدرسه تابستانی 1000000 ریال معادل صد هزار تومان می‌باشد.

- اقامت در تهران برای فراگیران غیر تهرانی، بر عهده‌ی خود ایشان می‌باشد. همچنین امکان پذیرایی ناهار به عهده خود شرکت‌کنندگان است. در صورت تمایل  شرکت‏ کنندگان محترم می‌‏توانند برای این منظور از اغذیه فروشی‌‏های اطراف مؤسّسه، غذای خود را تهیه نمایند.

- در پایان دوره، گواهی رسمی شرکت در مدرسه تابستانی برای فراگیرانی که به طور منظّم در کلاس‏‌ها شرکت داشته‏‌اند، صادر خواهد شد.