مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران برگزار می کند:

برگزاری همایش «روز جهانی فلسفه» (دوشنبه ۲۸ آبان‌ماه ۱۳۹۷) با عنوان «حکمت و تمدن» در مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

نوشته شده در تاریخ ۱۳:۰۵:۰۰ ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ و در حوزه های تک صفحه ای - ۰ نظر
برگزاری همایش «روز جهانی فلسفه» (دوشنبه ۲۸ آبان‌ماه ۱۳۹۷) با عنوان  «حکمت و تمدن» در مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران
حکمت و فلسفه: برگزاری همایش «روز جهانی فلسفه» (دوشنبه ۲۸ آبان‌ماه ۱۳۹۷) با عنوان «حکمت و تمدن» در مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

مؤسسة پژوهشی حکمت و فلسفة ایران افتخار دارد با همکاری«انجمن علمی حکمت و فلسفه ایران»، همه ساله همایشی را به مناسبت روز جهانی فلسفه برگزار کند. عنوان همایش  امسال «حکمت و تمدن» است. موضوع حکمت و ارتباط آن با تمدن از موضوع‌های اصلی صاحب‌نظران است. در مورد ایران که در طی قرون مهدتمدن عالم اسلام بوده است، حائز اهمیت است که دانسته شود حکمای مسلمان چه سهمی در آن داشته‌اند و هم اکنون چگونه می‌توان از آن بهره‌مند شد.
در این نشست استادان: دکتر علی‌اکبر ولایتی، دکتر مهدی گلشنی، دکتر مهدی محقق، دکتر شهرام پازوکی، حجه‌الاسلام دکتر حسن طارمی‌راد، حجه‌الاسلام دکتر محسن الویری، دکتر اصغر منتظر قائم و حجه‌الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه دربارة ابعاد مختلف موضوع همایش سخنرانی، و دیدگاه‌های مختلف را دربارة ارتباط حکمت و تمدن در عرصه‌های علم، صنعت و فرهنگ در تاریخ ایران اسلامی مطرح خواهند کرد. حجه‌الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه دبیری علمی همایش را برعهده دارند. عناوین سخنرانی‌های اصلی همایش به شرح زیر است:

شرکت برای عموم با ارائه کارت شناسایی معتبر آزاد است.

روز برگزاری: دوشنبه28 آبان‌ماه 1397
زمان: 14 تا 18:00
محل برگزاری: مؤسسة پژوهشی حکمت و فلسفة ایران:
خیابان ولی عصر (عج)، خیابان نوفل‌لوشاتو، کوچه آراکلیان، پلاک 4.