انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌ علمی و پژوهشی بین مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و دانشگاه حکیم سبزواری

نوشته شده در تاریخ ۱۵:۰۸:۰۰ ۱۳۹۸/۰۳/۰۷ و در حوزه های اخبار و رویدادها - ۰ نظر
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌ علمی و پژوهشی بین مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران  و دانشگاه حکیم سبزواری
حکمت و فلسفه: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌ علمی و پژوهشی بین مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و دانشگاه حکیم سبزواری با حضور دکتر غلامرضا زکیانی، رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران

 

با حضور رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران: تفاهم‌نامه همکاری‌ بین مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و دانشگاه حکیم سبزواری منعقد شد.

🔹در مراسمی با حضور دکتر زکیایی رییس موسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران در دانشگاه حکیم سبزواری، تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی و پژوهشی بین مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران  و  دانشگاه حکیم سبزواری منعقد شد.

🔹 رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در حاشیه مراسم امضای این تفاهم نامه به روابط عمومی دانشگاه گفت: این تفاهم‌نامه همکاری با توجه به رسالت مهم دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی جهت رفع نیازهای علمی و فناوری کوتاه‌مدت و بلندمدت کشور به امضا رسید.

دکتر علی اصغر مولوی اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک (کاربردی و نظری)، تبادل طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی؛ دعوت از اندیشمندان و شخصیت‌های علمی-فرهنگی دیگر کشورها، زمینۀ سازی جهت برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک برای دانشجویان ایرانی و بین المللی، تصحیح و تحقیق نسخ خطی و چاپ و طبع کتاب‌ها، نشریات مشترک را از جمله محورهای همکاری دو طرف در این تفاهم نامه برشمرد.

🔹دکتر مولوی افزود: حمایت از پایان نامه‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه‌های مرتبط با فعالیت‌ها و رسالت‌های کاری هر دو طرف، برگزاری دوره های آموزشی مشترک برای مخاطبان عام (مدرسه های تابستانی یا زمستانی)، تبادل استاد، پژوهشگر و دانشجو، تربیت نیروی متخصص در قالب تعریف دوره‌های مشترک تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکترا) در رشته های مورد نیاز به صورت آموزش‌های رسمی و آزاد از دیگر مفاد همکاری در این تفاهم نامه است.

🔹وی اظهار داشت: همچنین برگزاری سمینارها، کنفرانس های مشترک و برگزاری کارگاه‌های دانش افزایی برای توسعه حرفه ای اعضای هیئت علمی و توانمند سازی مدیران، کارشناسان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه و مرکز و استفاده از امکانات رفاهی و زیرساخت های همدیگر برای برگزاری همایش‌ها، نشست ها و پنل های تخصصی و سایر امور رفاهی همکاران از موارد دیگر  مورد توافق در قالب این تفاهم نامه است.