از سوی رئیس موسسه تاکید شد؛

همکاری علمی و پژوهشی مؤسسه با دانشگاه چلیابینسک (Chelyabinsk) روسیه

نوشته شده در تاریخ ۱۳:۵۲:۰۰ ۱۳۹۸/۰۴/۲۹ و در حوزه های اخبار و رویدادها - ۰ نظر
همکاری علمی و پژوهشی مؤسسه با دانشگاه چلیابینسک (Chelyabinsk) روسیه
تاکید روسای مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و دانشگاه چلیابینسک روسیه بر همکاری علمی و پژوهشی

به گزارش روابط عمومی مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران ، رئیس مؤسسه با رئیس دانشگاه چلیابینسک روسیه دیدار کرد.

بر اساس این گزارش آقای دکتر ذکیانی رئیس مؤسسه ضمن خیر مقدم به مهمانان و اشاره به  تاریخچه تاسیس موسسه اظهار کرد : مؤسسه به عنوان یکی از موسسات مهم در کشور بصورت تخصصی در موضوعات فلسفی فعالیت می کند که دارای گروه های شش گانه شامل: گروه فلسفه اسلامی ، منطق، کلام اسلامی، ادیان و عرفان، فلسفه غرب و مطالعات علم  می باشد که در تلاش است تمامی برنامه های فلسفی کشور را در حیطه فعالیتی خود قرار دهد.
وی با بیان ظرفیت های موسسه گفت: یکی از ظرفیت های مؤسسه برگزاری نشست های مشترک در سطح بین المللی با دانشگاه ها و موسسات طراز اول جهان می باشد.
آقای دکتر ذکیانی با اشاره به ارتباط پژوهشگران ایران و روسیه ادامه داد: تبادل استاد و دانشجو، استفاده از فرصت مطالعاتی برای اساتید و دانشجویان مؤسسه و دانشگاه چلیابینسک در برنامه کاری دو طرف قرار گیرد.
وی  افزود : فرصت های مطالعاتی جهت آشنایی با فلسفه اسلامی ، عرفان و تصوف و همچنین فرهنگ غنی علمی ایران از قابلیت های ویژه موسسه است که می توان در اختیار محققان خارج از کشور قرار گیرد.
رئیس موسسه تصریح کرد : زمینه همکاری در خصوص دریافت مقالات مرتبط با حوزه های پژوهشی موسسه و چاپ آنها در مجلات جاویدان خرد و سالنامه اشراق می تواند یکی از زمینه های همکاری دو طرف باشد.
در ادامه خانم دکتر دیانا سیرینگ با معرفی دانشگاه خود گفت:  دانشگاه چلیابینسک تمام توان خود را در جهت همکاری علمی مشترک با مؤسسه را دارد که یکی از برنامه های مد نظر پژوهش های مشترک در حوزه حکمت و عرفان اسلامی است.
وی تصریح کرد: همایشی با موضوع عرفان اسلامی و شرق شناس در دانشگاه چلیابینسک در سال آینده میلادی برگزار می شود که همکاری مؤسسه در این خصوص می تواند به اعتلای علمی این رخداد بیفزاید.
رئیس محترم دانشگاه چلیابینسک در پایان از اعضای هیات علمی مؤسسه در جهت حضور در این رخداد علمی دعوت به عمل آورد.
یادآوری می شود در پایان این دیدار از سوی رئیس موسسه لوح یاد بود و محصولات علمی مؤسسه به مهمانان اهداء شد.